Microsoft oyunlara özel yeni bir bulut
Microsoft oyunlara özel yeni bir bulut

Microsoft oyunlara özel yeni bir bulut

Microsoft yakın zaman içerisinde yaptığı açıklamada, oyun deneyimi için yeni bir bulut birimi kurulacağını açıkladı. Çıkan haberlere göre, Microsoft bu konuda ilk olarak PlayFabbulut oyun geliştiren şirketi satın alarak ilk adımını attı. Bununla birlikte, Xbox Game Pass tarzı farklı servislerle online oyun deneyimi için basit alt yapıları oluşturmaya başladı.

Kullanıcılar aylık 10 dolara yüzlerce oyuna erişim sağlayabiliyor.

Oyun severler Xbox Game Pass sayesinde aylık 10 dolar gibi ücretler karşılığında fazla sayıda oyunu oynamaya hak kazanıyor. Günümüzde online oyun servisleri pazarlarında bazı şirketlerde işlerin pek yolunda gitmediği gözükse de halen bu pazarda bir hareket olduğu anlamına geliyor.

Playstation Now ve GeForce Now büyümeye devam ediyor.

Sony tarafından üretilmiş olan PlayStation Now servisi tüm cihazlarda yüksek kitlelere ulaşmaya başladı. Bununla birlikte Nvidia tarafından geliştirilmesi süren ve halen beta sürecinde hizmet veren GeForce Now servisi oyun severler tarafından olukça ilgi çektiğinden dolayı şirketin en önemli projeleri arasında yer almaktadır.

Oyun severler yapılacak açıklamayı heyecanla bekliyor.

Microsoft yaptığı bu açıklamalarda henüz somut bir bilgi vermiş veya farklı bir şekilde açıklama yapmamıştır. Fakat birim yöneticisi olan Kareem Choudhry tarafından yapılan açıklamaya göre tüm oyun severlere tüm cihazlardan oyun ulaştırmanın ve yeni çıkan oyunları keşfetmeleri için çalışmalar yaptıklarını belirtmiştir.