iOS 12'de görmek istediğimiz 12 şey
 iOS 12'de görmek istediğimiz 12 şey

iOS 12'de görmek istediğimiz 12 şey

elma-ios-11-36

Raporlar , iOS 12'nin " High Sierra " tarzı bir güncellemeden daha fazla olabileceğini , hataların giderilip genel işlevlerin iyileştirilebileceğini ve 2019'da iOS 13 için yeni ve büyük fikirlerle kapsamlı bir revizyon gerçekleştirebileceğini gösteriyor.

Böylece beklentilerimiz azaldıkça, en çok görmek istediğimiz şey budur. İyileştirilecek alanlar kesinlikle var.

Genel olarak daha az bugginess

Sekiz aydan uzun bir süre sonra, iOS 11'de çok sayıda garip hata var. Bazen, uygulamalar ekranın köşelerinde yüzer. Bildirimler bazen görünmez. Otomatik düzeltme garip davranabilir. "Sürüş sırasında Rahatsız Etmeyin" modu, sürüş yapmadığım zamanlarda işe yaramaz ve ben olduğumda bana mesaj gönderir. Ve şimdi geçmiş yıllarda hatırlamaktan daha fazla rastgele donma var. Her şeyin daha düzgün çalışmasını sağlayın, lütfen.

 
Büyük oynatma-durdurma geçi
00:0004:43
 

IPhone X gariplikleri üzerinde düzgün

Apple'ın 2018 telefon serisinin çoğu iPhone X'in Face ID'sine ve ev düğmesiz tasarıma sahipse, söylentilere göre, iPhone X hakkında en çok  şeylere  zamanı geldi : garip pull-down-from -Köşe Kontrol Merkezi, ya da bilgi çubuğunun üst kısmındaki bilgi artık anahtar bilgi bitlerini gizler. Telefonu sıfırlamak ve kapatmak için yan düğme kontrolleri de oldukça kafa karıştırıcı. Umarım iOS 12, benzer görünümlü telefonların dalgasından önce deneyimini düzeltir .

Siri'yi daha iyi hale getirin

Siri zamanla gelişti , ancak yine de Google Asistan'ın (ve Amazon Alexa'nın ), istediğimiz her şeye bağlamsal olarak bağlanma konusunda gerisinde kalıyor . Google Asistan ve Alexa'nın yaptığı birkaç şey gerçekten yararlı olabilir. İlk olarak, sorulara daha fazla bağlamsal takipler yapılmalıdır, böylece Siri konuşmayı çok fazla kaybetmez. İkincisi, belirli alt işlevleri başlatmak için uygulama benzeri yollara daha fazla odaklanabilirsiniz - bir sesli oyun başlatmak veya TV'nizi kontrol etmek istediğinizde - Google Asistan'ın Eylemler ile yaptığı gibi veya Alexa'nın Skills ile yaptığı gibi, çok. Bu Siri'nin daha fazla platform ve şeyle bağlantı kurmasını gerektirir.

Kontrol Merkezini de daha iyi hale getirin

Üst üste ikinci yıl için, Kontrol Merkezi istek listesinde. Bunun nedeni, geçen yılın toplam güncellemesinin bazı şeyleri başlatmak için daha fazla düğme sunmasıydı, ancak yine de önemli özellikler ve derin özelleştirme için daha derin denetimler içermiyordu. Kontrol Merkezi'ne yalnızca belirli bir özellik grubu eklenebilir, ancak her şey eklenemez. 3D Touch, bazı alt ayarlar için kullanılabilir, ancak diğerleri için kullanılamaz. Ve neden Wi-Fi ağımızı seçmiyor veya içeriğe dayalı 3D Touch menülerinden Bluetooth cihazları bağlayamıyoruz? Diğer ayarlar kontrol edilebilir olmalı ve daha fazla uygulama kısayolu eklenmelidir. Ve Wi-Fi ve Bluetooth'un bazen "kapalı" olduğu, ancak devam ettiği yol? Beni başlatma.

 

Tüm telefonlar için iPhone X kaydırma özelliklerini ekleyin

IPhone X'in ekranın alt kısmında kaydırarak uygulamaları değiştirebileceği parlak yol, genel olarak iOS'a girmesini sağlamalıdır (bu, Touch ID iPhone'larda çift tıklama düğmesidir). Neden sadece X sahipleri takdir edebilir? Ya da neden açılıp kapanabilecek bir şey yapmıyorsunuz?

Geliştirilmiş batarya yönetimi

Apple'ın önceki iPhone'larında geçen yıla göre tüm pil performansına bakıldığında, Apple'ın iOS 11'e bir pil yönetimi aracı güncellemesi yayınlaması, iOS 12'nin daha da ileri gitmesi için iyi bir fırsat. Apple'ın batarya sağlık aracı artık beta sürümünde bulunuyor, ancak geliştirilmiş batarya ömrünü optimize etmenin yollarını arayan yenilenmiş bir versiyon büyük bir yardım olacaktır. IOS 11'de Apple'ın depolama optimizasyonunun pil versiyonu olabilir.

Çok kullanıcılı (ve çocuk hesapları)

IOS cihazları, birden fazla kişinin kullanması kolay hale geldiğinde Apple tamamen eğrinin arkasında. Bu özellik özellikle iPad'lerde geçerli, özelliklerin kilitlendiği bir "çocuk modu" olmalı, ancak Amazon tabletinde veya Chromebook'ta olabildiğince kolay bir şekilde değiştirildi. Belki de hepimiz iPhone'ları paylaşmıyoruz, ancak

Google Lens, Android'de yeni AR özelliklerini almaya devam ediyor.

Google Lens gibi kamera uygulamasına AI özelliklerini ekleyin

Elma ile büyük bir sıçrama yaptı AR özellikleri de Arkit geçen yıl, ama ... derine gitme zamanı ve kameraya. Google Lens , dünyayı hızla taramak ve tanımlamak için kamerayı kullanarak, Oreo'daki Android güncellemelerinden biri olmuştur . Apple'ın kendi kamera uygulaması geçtiğimiz yıl QR kod taraması ekledi, ancak AR ile daha fazla AI özellikli mod eklemek, bir sonraki adımda sağlam olacaktır.

Yüz Kimliği yeniden yap düğmesi

IPhone yüzünüzü düzgün bir şekilde taramazsa ve bir Face ID'si başarısız olursa, bu oldukça fazla olur , tekrar denemeniz için daha net bir yol olmalıdır ( Galaxy S9'da da yapabileceğiniz gibi ), ya da ' Şu anda, Face ID, çalışmadığı zaman ne işe yaramadığını ve başka bir geçişi nasıl başlattığınızı açıklamıyor ... sadece çalışmıyor ve kilit ekranına bakmanızı sağlıyor .

3D Touch'ı daha kullanışlı bir şey yapmak için bir yol bulun

Apple'ın son birkaç yılda 3D Touch uygulaması çok tuhaf. Basınca duyarlı teknoloji her zaman teoride etkileyici olsa da, uygulamalarda ve işletim sistemlerinde nadiren çok veya sürekli olarak kullanılıyor. Daha da kötüsü, basma ve dokunma arasındaki fark kafa karıştırıcı olabilir. iOS 12, 3D Touch'ı yeniden düşünmeli veya belki en aza indirmelidir.

Bildirimler: Daha iyi ve daha fazla kontrol

Yine de özellikle ana ekranda iPhone'da bildirimlerin nasıl ortaya çıktığı garip. Evet, bu genellikle akıllı telefonların nasıl çalıştığı ... ama kaç kişinin bildirimlerden şikayetçi olduğunu (veya tamamen kapattığını) düşündüğümde, yeni bir düzen veya tüm bildirimleri organize etmenin bir yolu sırayla görünüyor. Bildirim Ayarlarında kullanıcıları selamlayan labirente karşı bildirimleri kontrol etmek (veya değiştirmek) çok daha kolay olmalıdır.

IPhone ve iPad'in farklı ve benzersiz şeyler olmaya devam etmesine izin verin

Geçen yıl, iPad, iPhone'un yapabildiği şey karşısında daha üretkenlik odaklı bir işletim sistemine dönüşmeye başladı. İki cihaz bölmeye devam etmeli. IPad, daha geniş bir ekranda bilgi paylaşımı ve bilgi paylaşımı için daha fazla yol kazanmalıdır. IPhone, bulmak için etrafa kaydırmak zorunda kalmadan gerektiğinde anahtar bilgileri sunmanın yollarını bulmalıdır; belki de uygulama ızgarasını en aza indirerek ve üstüne yeni bir katman oluşturarak. Umarım, dersi bırakmak yerine değişiklikler devam eder.