2018 Google Türkiye de En çok Aranan Seo Kelimeler Trendler

2018 Google Türkiye de En çok Aranan Seo Kelimeler Trendler

2018'DE ARAMAK İÇİN SEO TRENDLERİ

 

2017'de sadece birkaç hafta kalmış olduğuna inanmak zor. SEO stratejileriniz ve girişimleriniz ne kadar etkiliydi? Beklenenden daha iyi veya daha kötü mü?

Teknoloji sektöründeki diğer bölgelere benzer şekilde, SEO sürekli olarak değişmektedir. SERP'lerin (arama motoru sonuç sayfaları) sürekli olarak inişe geçme yöntemi, birkaç ay içinde önemsiz hale geldi. Bir zamanlar sektöre hakim olan SEO uygulamaları hızla düzeldi.

Google algoritması sürekli olarak değişebilir, bazen aylar içinde meydana gelen çok sayıda değişiklik olur. Bunun da ötesinde, mevcut olan teknoloji de sürekli gelişmekte, aramaya hakim olmanın gerektirdiği gibi görünen günlük değişiklikleri takip etmemizi sağlıyor.

2018 SEO Trendleri 2.jpg

2017, Google AMP'nin (hızlandırılmış mobil sayfalar) baskınlığını, HTTPS'nin yükselişini, backlinklerin önemini, 301 yeniden yönlendirmelerin aşırı kullanımının önlenmesi ve sesli aramanın artan popülaritesini karşılamak için zengin snippet'lerin yeniden biçimlendirilmesinin getirilmesini gündeme getirdi. Bu eğilimler 2018'de devam edecek ve bazıları düşecek.

Öte yandan, 2018'de birçok yeni trendin ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Google, sayfa sıralaması algoritma kodunu tamamen bozmayı neredeyse imkansız kılarken, binlerce farklı nüansı karşılamak için sürekli olarak ayarlama yapmak, 2018'deki SEOers ve gelecek yıllar için zorluklar olacaktır.

2017 ile uzaklaşmak ve yeni bir işe başlamak ya da başarısı üzerine çalışmak istiyorsanız , 2018'de göz atmak için bazı SEO trendleri:

1. Artan Arama Motoru Sonuçları Sayfası Özellikleri

Belirli bir web sitesine yüksek hacimde trafik sağlamak ve sürdürmek için herhangi bir SEO profesyonelinin amacıdır. İdeal olarak, bu bir arama motoru sonuçları sayfasında en üst noktaya ulaşmanın sonucudur. Bu imrenilen pozisyona ulaşmak sadece önemli değil, aynı zamanda mümkün olduğu kadar uzun süre korumaktır.

Bununla birlikte, arama motorlarındaki en son gelişmelerle, bu 1. sıraya ulaşmak, istediğiniz trafiği elde etmek için yeterli olmayabilir.

Gitti, mavi hipermetinle vurgulanan on arama sonuç listesinin günleri ve açıkça işaretlenmiş birkaç reklam. Şimdi, bir SERP'ye baktığınızda, resimler, videolar, linkler, sosyal medya sözleri, kapsamlı makale listeleri, çeşitli widget'lar ve reklamlar ile darmadağın olur. # 1 sonucun diğer sayfa özelliklerinin yoğun karmaşasında kaybolması kolaylaştı.

Anahtar kelime ve anahtar kelime optimizasyonu hala önemliyken, düşünülecek başka şirket dışı öğeleriniz var.

Popüler arama motoru sonuçları sayfası özellikleri arasında AdWords, haber bloğu, öne çıkan snippet'ler, yerel paketler, yorumlar, tweet'ler, video, resim paketi, alışveriş sonuçları ve site bağlantıları bulunur.

Bunların hepsi için sıralamanızı nasıl sıralayabilir ve izleyebilirsiniz? Sıralamanızı izlemenizi ve olası trafiği geri almak için olası anahtar kelimeleri göstermenizi sağlayan Rank Tracker gibi araçlar vardır.

2018 SEO Trendleri 3.jpg

2. Zengin Snippet Dikkatli Yapılandırmaya Gerekir

Zengin snippet'ler ve normal snippet'ler var. Her ikisi de tıklanabilir bir başlık, bir URL ve bir meta açıklama içerir. Zengin snippet'ler, tire (-), yorumlar ve görseller yerine “|” içeren daha yoğun başlıklara sahiptir. Verileri nasıl yapılandıracağınız, ancak arama motorlarının bilgileri nasıl görüntüleyeceği önemlidir.

Fark önemsiz görünse de, doğru biçimlendirilmiş zengin snippet'lere sahip arama sonuçlarının daha fazla tıklama aldığını ve daha yüksek tıklama oranına sahip olduğunu ve bunun da potansiyel satışları artırdığını göstermiştir.

Düzgün yapılandırılmış zengin snippet yapısının neye benzediğinden emin değilseniz, adım adım veri yapısı kılavuzuna sahip Schema.org'u kontrol edebilirsiniz.

3. Sayfa Hızı

Günümüzün hızlı tempolu, talep üzerine toplumu içinde, insanlar bilgi dahil olmak üzere hemen bir şeyler istiyorlar.

Hiçbir şey, sorunuzu tam olarak yanıtlamak için görünen bir web sitesine tıklamaktan daha zordur, yalnızca sayfanın yüklenmesini beklemek zorunda kalmaz. Sayfa 5 saniye içinde yüklenmezse, size ihtiyacınız olan cevapları verebilecek başka bir web sitesine girersiniz.

İnsanlar yavaş web sayfalarını sevmez. Sayfanız yavaşsa, site trafiğiniz zarar görür. Sayfa hızı, tüm web siteleri için beklenen bir kullanıcı deneyimi özelliğidir.

Hızlı olmanın ne kadar hızlı olduğunu merak ediyorsanız, Google’ın önerisini 3 saniye veya daha kısa sürede alın.

Web sitenizin hızının nasıl yığıldığını görmek için Google'ın PageSpeed ​​Insights'ı kullanabilirsiniz .

Hız, yıllardır kritik bir bileşen haline geldi, ancak 2018'e geçtiğimizde, gelecekte daha fazla vurgusu göreceğiz.

| Sitenizin nasıl performans gösterdiğini görmek seo analiz raporu

4. Artan Sayfa İlgisi

Google, kullanıcılara en iyi web tarama deneyimini sunma arayışına devam ediyor. Kullanıcılara güvenli web siteleri sunmanın yanı sıra, Google, kullanıcının arama amacına en uygun siteleri arar - bu, gerçek sorgularından biraz farklı olsa bile.

Bu, arama motorlarının Site analizi alaka düzeyini değerlendireceği anlamına gelir . Google'ın bir web sitesinin içeriğinin uygunluğunu değerlendirmesinin yollarından biri Latent Semantic Dizin Oluşturma'dır. Latent Semantic Endeksleme sayesinde Google milyarlarca web sitesinden içerik toplayabilir ve içerikten ayrıştırıp ilgili terimleri ve kelimeleri tarayabilir.

Latent Semantic Dizinleme, Google'ın bir web sitesindeki içeriğin “kapsamlı” olup olmadığını ve iyi bir şekilde akıp taşmadığını belirlemesine de olanak tanır.

Google ayrıca, üst sıralardaki sayfaları, aralarındaki benzerlikleri ve paylaşılan özellikleri tanımlarken analiz etme olanağına sahiptir.

İçeriğinizi 2018 boyunca nasıl ilgili ve kapsamlı hale getirebilirsiniz? Sektörünüzdeki en iyi web sitelerinin içeriğini araştırarak ve aralarında ortaklıklar aramaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle de belirli terimleri veya kelimeleri arıyorsanız, bu özellikle uzun bir zaman alabilir. Süreci hızlandırmak için, farklı web sitesi denetçileriyle sunulan ücretsiz deneme sürümlerinden yararlanabilirsiniz.

5. Sesli Arama Hiç Gibi Daha Gerçek

Tıpkı 2017'de olduğu gibi sesli arama da buharı almaya devam edecek. Birçok tüketici yazarak konuşma rahatlığını tercih ediyor. Daha hızlı değil, aynı zamanda sorgular da daha ayrıntılı olabilir.

Daha da önemlisi, ses tanıma yazılımı, kullanıcıların normal konuşmalarını anlamak için güvendikleri noktaya ulaştı.

Arama sorgularının daha fazla detayı, insanların doğal olarak yüksek sesle söyleyeceği terimleri ve kelime öbeklerini sıralamak ve daha fazla odaklamak için basit anahtar kelime ve kelime öbeklerinin ötesine geçmeniz gerektiği anlamına gelir. İnsanlar yazdıklarından farklı konuşurlar, bu yüzden SEO stratejiniz konuşma terimlerini ve cümleleri kullanmaya çalışmalıdır.

6. Mobil Daha da Önemli Olacak

Akıllı telefonlar manzaraya hakimdir ve daha fazla web taraması mobil cihazlarda gerçekleşir. Aslında, İnternet'te gezinmek için akıllı telefonlarını kullanan kişilerin sayısı, geleneksel bir masaüstü bilgisayara giren numaradan daha yüksektir.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak artık isteğe bağlı değil. Şimdi arama motorları ve kullanıcılar tarafından isteniyor ve bekleniyor.

Aslında, mobil uyumluluk artık bir arama sıralama faktörüdür.

Bu yeni bir şey ve muhtemelen başka birçok yıl içinde duyduğunuz bir şey değil, ama her yeni cihaz ortaya çıktığında ve bir çeşit ses arama fonksiyonu içerdiğinde, gerçekten 2018'e girmeyi düşünmeniz gerekecek.

7. “Bağlantısız” Backlinklerin Yükselişi

Backlinkler yıllardır SEO'nun ekmek ve tereyağı olmuştur. Geçmişte, Google'ın gözünde bir web sayfasının otoritesini desteklemek için başka bir kaynaktan gelen bu bağlantı kötüye kullanıldı ve Google'ın Penguin algoritması ile 2012'de gelmesini sağladı.

O zamandan beri, web siteleri için daha saygın, dış kaynaklardan bağlantı kurmaya çalışmak en iyi (ve en etik) uygulamadır.

Yetkili, dış kaynaklardan gelen bağlantılar, web sitelerine bazı arama sıralamasında meyve suyu verirken, Google arama robotlarının daha ileri düzeydeki karmaşıklığı, geri dönüşlerin göze çarpan gücünü ortadan kaldırmaktadır.

Artık sadece senin ve bağlantıların nereden geldiğini değil. Basit bir bağlantı sadece kalabalığın dışında durmayacak.

Arama motorları artık markaların, kurumların, kuruluşların ve kişilerin söz konusu web sayfalarına bağlantı kurmaya gerek duymadan bağlantı kurma becerisine sahiptir. Linkler hala bir miktar ağırlık taşıyacak olsa da, köprülü metnin etrafındaki diğer içerik de çok önemli olacak.

8. SERP'ler Kişisel Gelişmeye Devam Edecek

Sayfa hızı, içerik alaka düzeyi ve sayfa yetkilisi gibi geleneksel arama sıralama faktörlerinin yanı sıra, arama motorları da kişiselleştirilmiş bir arama sonuçları listesi sağlamak için ilgi alanı, göz atma geçmişi ve konum gibi kullanıcı hakkında bilgi kullanır.

Google, diğer bazı arama motorları ile birlikte uzun yıllardır kişiselleştirilmiş SERP'leri kullanıyor.

Bir SEOer'in arama sonuçlarının en üstüne gitme hedefi daha büyük sonuçlar doğuracaktır. Baskın aramada başarılı olan sayfalar yalnızca daha fazla ilk trafik elde etmekle kalmaz, aynı zamanda bir kullanıcı kendi sayfasına tıkladığında, söz konusu işletmenin sayfası daha sonra o kullanıcının gelecekteki aramalarında görünecektir.

Bu, gelecekte bu kullanıcının SERP'lerine hakim olmak için daha büyük bir fırsat sağlayacaktır.

Trafik verilerinin doğru olduğundan emin olmak ve sayfanın sıralamasınıgizli ya da gizli modda test yapmak dışında, kullanıcının kişiselleştirilmiş SERP'sinin üst kısmına inmek için hiçbir şey yapamazsınız .

2018'deki Stratejilerinizi Optimize Edin

SEO sürekli değişen bir endüstridir. 2018'de Google, kişiselleştirilmiş arama motoru sonuçlarını ve daha hızlı sayfa hızlarını kullanarak, bir sayfanın içeriğinin alaka düzeyini tarayarak ve ek sonuç sayfası özellikleri ekleyerek web kullanıcısının deneyimini geliştirmeye devam edecektir. Ayrıca, web sitelerinin mobil uyumlu ve normal, sohbet terimleri ve kelimelerle dolu olmasını da isteyecektir.

2018 SEO Trendleri 1.jpg

Tüm güncellemeleri takip etmek çok zaman ve çaba gerektirir. Ayrıca zaman ve uzun vadeli bakım gerektirir. Şirketiniz küçük veya yeni ise ve belirlenmiş bir internet pazarlama uzmanı yoksa, SEO.com yardımcı olabilir.

Eğitimli ve bilgili SEO uzmanlarımız, sadece işinizin web sitesi için özelleştirilmiş özelleştirilmiş bir SEO kampanyası oluşturabilir ve izleyebilirlersiniz seoanaliz.webtarzi.com analiz yapabilirisiniz

Webtarzi.com

Google En Çok Aranan Kelimeler 

 Türkiye’de En Çok Aranan Diziler

 

1) Game Of Thrones

Taht Oyunları Dizisi

2017 yılını gerçekten açık ara farkla kapatan ve çok fazla fanatik kitleye sahip bu  fantastik dizinin şimdiye kadar 7 sezonu yayınlandı.

2) Fi

Fi Dizisi

İzleyenlerin %89’unun beğenisini kazanan Fi 31 Mart – 16 Haziran 2017 yılları arasında yayınlandı. Türk Psikolojik gerilim tarzında başarılı olan bu Fi Dizisi 2 sezon yayınlandı.

3) İçerde

İçerde Dizisi

Show Tv ekranlarında yayınlanan İçerde kısa sürede internet fenomenleri yaratmayı başardı.

4) Kalp Atışı

Kalp Atışı Dizisi

%96 beğeni kazanmış kalp atışı dizisinin ilk bölümü 29 haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

5) İsimsizler

İsimsizler Dizisi

ilk yayınlandığı 27 mart 2017 tarihinden itibaren büyük beğeni kazanan İsimsizler dizisi harika kadrosu ile de Türk halkının büyük beğenisini topladı.

6) İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin Dizisi

O3 Medya tarafından hazırlanan efsane diz İstanbullu gelin Özellikle Özcan Deniz hayranlarının büyük beğenisini topladı ve ilgiyle izlendi.

7) Siyah Beyaz Aşk

Siyah Beyaz Aşk Dizisi

Listemizin 7. sırasında yer alan Siyah Beyaz Aşk Dizisi bu yazıyı yazdığım günlerde henüz 15. bölümü yayınlanmış olsada aramalarda en çok aran diziler arasında yerini alıyor.

8) Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar Dizisi

2017 yapımı olan Şevkat yerimdar Fox Tv ekranlarının sevilen komedi dizisinin aynı zamanda filmi de yapılmıştır. Google’da en çok aranan 8. dizidir. Yine aramalarda “şevket yerimdar” şeklinde de görmeniz mümkün.

9) Söz

Söz Dizisi

Yine Listemizin 9. sırasında yer alan Söz dizisi Star TV Ekranlarında yayınlanıyor ve projeye 3 Nisan 2017 Tarihinde start verildi.

10) Stranger Things

Stranger Things Dizisi

Son Olarak En Çok arama hacmine sahip olan Dizimiz Stranger Things. ABD yapımı bilimkurgu/korku tarzında olan bu dizinin ilk bölümü 15 Temmuz 2016 yılında yayınlanmıştır.